БАГАТОФАКТОРНІ КОМПОНЕНТИ ІНТЕРЕСІВ ОСОБИСТОСТІ ЯК ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНА СКЛАДОВА ФІТНЕСУ І РЕКРЕАЦІЇ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.28925/2664-2069.2022.12

Анотація

Актуальність. У статті розглянуто структуру компонентів інтересів особистості, як психофізіологічну складову фітнесу і рекреації, підґрунтям яких є здоровий спосіб життя. Розуміння найбільш дієвих факторів, що сприяють залученню людей до занять руховою активністю, фітнесу і рекреації є умовою оптимальних зрушень у здоров’ї людей, особливо на тлі пандемії.

У літературних джерелах розглядаються численні дослідження з вивчення окремих компонентів, що входять до структури особистості, спрямованість інтересів і прагнень особистості, цільові і мотиваційні програми, рівень вподобань і відношення до власного здоровʼя. але найбільш важливим з них – потребі заняттям фізичними вправами та оптимальному об’єму рухової активності, на погляд автора, не надається першочергового значення.

Метою роботи є дослідження найбільш значимих компонентів особистості, що сприяють залученню людини до фітнесу і рекреації.

Результати. Серед компонентів інтересів особистості розглянуто раціональне планування життєвої кар’єри та досягнення високої якості життя, особисту гігієну, соціальну активність, високий рівня психоемоційної регуляції у боротьбі зі стресами та шкідливими звичками, дотримання здорового способу життя, включаючи заняття фізичними вправами та оптимальний об’єм рухової активності. Останні два чинника – потреба занять фізичними вправами та дотримання оптимального об’єму рухової активності, автор розглядає як недооцінені фактори рекреації, на відміну від фахівців, що на перше місце ставлять активний відпочинок та дозвілля, які не потребують регулярних занять фізичними вправами і часто в силу ментальності нашої нації підміняються хаотичними виїздами на природу з шашликами та алкоголем.

Висновок. Особливий акцент наголошується на вимозі підсилення фізичних вправ та рухової активності рекреаційними засобами, що складають найбільш дієві умови ефективності їх виконання.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-07-11

Номер

Розділ

Статті