STRATEGIC ISSUES OF PUBLIC GOVERNANCE IN SPORTS DEVELOPMENT IN UKRAINE

Автор(и)

  • Volodymyr Prikhodko
  • Oleksandr Tomenko
  • Serhii Matrosov
  • Svitlana Chernihivska

DOI:

https://doi.org/10.28925/2664-2069.2021.16

Анотація

Актуальність. Ухвалені Верховною Радою і Кабінетом Міністрів України правочини вкрай слабко впливають на розвиток не лише спорту для всіх, а й спорту вищих досягнень. Стаття присвячена дослідженню змісту законодавчих і нормативних актів, що регулюють розвиток сфери спорту в Україні. Об’єктивна причина вкрай незадовільного виконання ухвалених законодавчих і нормативних актів полягає в неготовності державних інституцій докласти значних зусиль для забезпечення реального зростання показників в сфері спорту.

Мета дослідження: визначити наявні проблеми державного управління, які зумовлюють недостатні темпи покращення стану не лише спорту для всіх, а й  спорту вищих досягнень, з метою не допустити в подальшому.

Матеріал і методи: теоретичний аналіз літературних джерел, аналіз документальних матеріалів, синтез, абстрагування. Дослідження проведене протягом квітня‒серпня 2020 року.

Результати. Проведений аналіз свідчить, що ухвалені законодавчі та нормативні акти спрямовані на розвиток сфери спорту, не реалізовуються суттєво й дієво. Це відбувається, оскільки значній частині їх змісту притаманна декларативність і відсутність встановлених норм, що не дозволяє контролювати їх виконання. Такий негатив позначиться також на діяльності органу державного управління, якому доручать опікуватись розвитком сфери спорту в подальшому.

Висновки. Наявний стан державного управління сферою спорту є нині критичним і не сприяє проведенню позитивних змін у гуманітарній сфері. Важливо створити нові, більш досконалі законодавчі, організаційні й фінансові важелі впливу з метою покращити стан сфери спорту.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-19

Номер

Розділ

Індексація видання