THE SYSTEM OF QUALITY ASSURANCE IN HIGHER EDUCATION IN THE FIELD OF PHYSICAL EDUCATION AND SPORTS ON THE EXAMPLE OF THE USA

Автор(и)

  • Serhii Medynskyi

DOI:

https://doi.org/10.28925/2664-2069.2021.14

Анотація

Актуальність. Освіта завжди виконує важливу функцію суспільства і держави, спрямовану на формування й розвиток соціально-значущих якостей не лише кожної людини як члена суспільства й громадянина, а й держави. Якісна вища освіта орієнтує життя суспільства, трансформує його на успішне суспільство в майбутньому; формує нове мислення, нове бачення сенсу життя підвищує статус країни на міжнародному рівні та стимулює розвиток економіки всієї країни. Важливою складовою стратегії розвитку вищої освіти в Україні визначається дієва система внутрішнього та зовнішнього забезпечення її якості.

Мета — визначити та теоретичне узагальнити особливості концептуальних засад, зміст та організацію системи забезпечення якості професійної підготовки фахівців із фізичного виховання й спорту в США.

Результати. У дослідженні визначено та теоретично узагальнено характерні концептуальні засади змісту та організації системи забезпечення якості професійної підготовки фахівців із фізичного виховання й спорту в США. Також виокремлено за змістовим наповненням та охарактеризовано дванадцять академічних спеціалізацій підготовки фахівців фізичного виховання і спорту в університетах США, які поєднано в чотири напрями. Виокремлено та схарактеризовано шість базових складових забезпечення якості вищої освіти у сфері фізичного виховання і спорту в США; визначена державою освітня галузь «Фітнес, відпочинок і дозвілля»; широка автономія університетів та громадський контроль регулювання якості підготовки фахівців фізичного виховання і спорту; уніфікована система оцінювання результатів навчання у старшій школі та університетах; розширений вступний контроль; поточний відбір в університетах; система контролю фахових компетенцій випускників університетів.

Висновки. Творче застосування прогресивних ідей практики США сприятиме модернізації та інноваційному структуруванню української системи якості вищої освіти загалом і професійної підготовки фахівців фізичного виховання і спорту зокрема.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-05-19

Номер

Розділ

Індексація видання